Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali włamywacza i odzyskali skradziony przez niego motorower

Data dodania: 13 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: powiat milicki

Do policyjnego aresztu trafił zatrzymany przez policjantów mężczyzna, który włamał się do pomieszczenia gospodarczego w Trzebicku skąd ukradł motorower o wartości tysiąc złotych. Policjanci odzyskali skradziony motorower i zwrócili go właścicielowi. Włamywaczowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek 12 czerwca dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Miliczu został powiadomiony, że w miejscowości Trzebicko w gminie Cieszków doszło do kradzieży z włamaniem. Okazało się, że nieznany sprawca poprzedniej nocy uszkadzając kłódkę zabezpieczającą drzwi, wszedł do wnętrza pomieszczenia gospodarczego skąd ukradł motorower. Pokrzywdzony wycenił wartość skradzionego pojazdu na tysiąc złotych. Nic więcej nie zginęło.

Na podstawie poczynionych w tej sprawie przez policjantów ustaleń, jeszcze tego samego dnia znane były dane włamywacza. 39-letni mieszkaniec gminy Cieszków został zatrzymany w godzinach popołudniowych we własnym miejscu zamieszkania. Policjanci przeszukali jego posesję i w pomieszczeniu gospodarczym znaleźli skradziony motorower. W związku z tym zatrzymany mężczyzna został przewieziony do komendy Policji w Miliczu, gdzie do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy został osadzony w policyjnym areszcie. Odzyskany przez policjantów motorower zwrócono właścicielowi.

Trwa postępowanie w tej sprawie. Za dokonanie kradzieży z włamaniem mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Oficer prasowy KPP w Miliczu podinsp. Sławomir Waleński 

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości