Ta strona używa plików cookie!
close

Na trzy miesiące stracił prawo jazdy, bo samochodem jechał przez teren zabudowany z prędkością 101 km/h

Data dodania: 3 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: powiat milicki

101 km/h to prędkość jaką w terenie zabudowanym rozwinął zatrzymany przez policjantów mężczyzna kierujący samochodem typu bus marki Mercedes Vito. Za popełnione wykroczenie drogowe kierowca odpowie przed sądem, bowiem odmówił przyjęcia mandatu karnego. Zatrzymane przez policjantó1)w prawo jazdy sprawcy wykroczenia drogowego trafi do właściwego starosty powiatowego, który wydał dokument celem wydania decyzji o jego zatrzymaniu na okres trzech miesięcy.

W piątek 2 listopada kilka minut po godzinie 16 w miejscowości Dziadkowo w gminie Cieszków na drodze krajowej nr 15 policjanci działający w ramach akcji „ZNICZ 2018” zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego samochodem typu bus marki Mercedes Vito. Samochodem kierował 34-letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego. Okazało się, że kierowca w terenie zabudowanym gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości jazdy do 50 km/h, jechał Mercedesem 101 km/h, czyli aż o 51 km/h za dużo. Za popełnione wykroczenie policjanci postanowili ukarać kierowcę mandatem karnym w wysokości 400 złotych, jednak kierowca skorzystał z przysługującego mu uprawnienia i odmówił przyjęcia mandatu – w związku z tym sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie policjanci prześlą wniosek o ukaranie sprawcy wykroczenia drogowego. Ponadto policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, ponieważ w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o ponad 50 km/h. Prawo jazdy zostanie niezwłocznie przesłane przez policjantów do starosty powiatu jarocińskiego, który wydał dokument celem wydania decyzji o jego zatrzymaniu na okres trzech miesięcy.

Policjanci, którzy zatrzymali kierowcy prawo jazdy, wydali mężczyźnie pokwitowanie z potwierdzeniem, że prawo jazdy posiadał, ale zostało ono zatrzymane. Taki dokument uprawnia do jazdy przez kolejne 24 godziny, co ma umożliwić kierowcy dojazd do celu. Po zakończeniu kontroli drogowej mężczyzna został zwolniony i pojechał dalej.

Przypominamy, że jeżeli w takim przypadku kierowca zdecyduje się na jazdę mimo 3-miesięcznego zakazu, okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca będzie nadal prowadzić auto, zostaną mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Odzyskanie prawa jazdy w tym przypadku wiązać się będzie z koniecznością ponownego zdania egzaminu i spełnienia warunków osoby po raz pierwszy ubiegającej się o prawo jazdy.

Oficer prasowy KPP w Miliczu podinsp. Sławomir Waleński

 

 

Powiązane wiadomości