Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci odzyskali skradziony rower i ujawnili narkotyki w Bukowicach

Data dodania: 11 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: powiat milicki

Zwrotem akcji zakończyła się interwencja podjęta przez dzielnicowych w ubiegły czwartek w Bukowicach. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę poruszającego się na pochodzącym z kradzieży rowerze. W trakcie podjętej interwencji ujawnili woreczek z marihuaną należący do jednego z kolegów „rowerzysty”, a w trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli jeszcze większą ilość narkotyku.

W czwartek 4 lipca o godz. 17.20 dzielnicowi patrolujący teren Bukowic zatrzymali do kontroli 23-letniego mieszkańca gm. Krośnice, który poruszał się na rowerze, którego opis odpowiadał rowerowi zgłoszonemu jako skradziony miesiąc wcześniej w Bukowicach. Funkcjonariusze podejmując interwencję w stosunku do 23-latka przebywającego w towarzystwie trzech kolegów zauważyli, że jeden z nich coś od siebie odrzucił. Okazało się, że był to foliowy woreczek z zawartością suszu roślinnego. Mężczyzna, który odrzucił woreczek przyznał, że susz roślinny to marihuana. Zarówno właściciel woreczka z marihuaną, jak też kierujący skradzionym rowerem  zostali zatrzymani i przewiezieni do KPP w Miliczu do wykonania niezbędnych czynności z ich udziałem. Mężczyzna, który poruszał się na skradzionym rowerze stwierdził, że zakupił go niedawno i nie ma nic wspólnego z jego kradzieżą. Rower został zabezpieczony i przekazany prawowitemu właścicielowi, a w sprawie trwają czynności wyjaśniające, które pozwolą stwierdzić w jaki sposób 23-latek wszedł w posiadanie roweru.
Policjanci zajmujący się wątkiem dotyczącym posiadania narkotyków przebadali zabezpieczony susz roślinny stwierdzając, że faktycznie jest to marihuana w ilości 0,14 g. Ponadto w wyniku przeszukania mieszkania 23-latka  ujawnili i zabezpieczyli jeszcze następny gram tego samego narkotyku. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów został zwolniony.

 

asp. sztab. Rafał Radny

KPP w Miliczu

Powiązane wiadomości