Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę

Data dodania: 11 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Krośnice

Miliccy policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę, który za nic miał liczne apele i ostrzeżenia o konsekwencjach związanych z kierowaniem samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Teraz kierowca odpowie przed sądem za przestępstwo drogowe.

W sobotę 9 czerwca kwadrans przed godziną 1 w nocy na ul. Szkolnej w Krośnicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Piat Punto. Samochodem kierował 25-letni mieszkaniec Krośnic. Okazało się, że kierowca był nietrzeźwy – w jego organizmie stwierdzono 0,7 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna nie miał przy sobie prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego samochodu i dokumentu potwierdzającego zawarcie obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. W związku z tym policjanci uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę samochodem, przekazując Fiata osobie przez niego wskazanej.

Sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie kierowcę czekają konsekwencje prawne związane ze stwierdzonym przestępstwem i wykroczeniem drogowym. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.

Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu!!! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!!!

Oficer prasowy KPP w Miliczu podinsp. Sławomir Waleński

 

 

Powiązane wiadomości