Ta strona używa plików cookie!
close

Miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu i kierował samochodem nie mając prawa jazdy oraz wbrew sądowemu zakazowi

Data dodania: 8 stycznia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: powiat milicki

Pomimo licznych apeli i ostrzeżeń o konsekwencjach związanych z kierowaniem samochodem pod wpływem alkoholu, zatrzymany został kolejny nietrzeźwy kierowca. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany kierowca nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i naruszył sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W sobotę 6 stycznia o godzinie 16 policjanci zostali powiadomieni, że na drodze pomiędzy miejscowościami Niesułowice – Duchowo przygodni świadkowie zatrzymali pijanego kierowcę samochodu osobowego marki Audi. Mężczyźni zabrali kierowcy kluczyki od samochodu i zatelefonowali do dyżurnego Policji w Miliczu. W tym czasie kierowca oddalił się od samochodu, próbując uciec. Po kilku minutach na miejsce przyjechali  policjanci, którzy zatrzymali idącego drogą wskazanego im kierowcę Audi. Zatrzymany to 32-letni mieszkaniec gminy Milicz. Mężczyzna był mocno nietrzeźwy – w jego organizmie stwierdzono prawie 3,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna w ogóle nie posiadał prawa jazdy, a nadto kierował samochodem pomimo orzeczonego wobec niego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. W związku z tym policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę samochodem, przekazując Audi osobie przez niego wskazanej. Po zakończeniu czynności służbowych policjanci zwolnili mężczyznę.

Sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie mężczyznę czekają konsekwencje prawne kolejnych stwierdzonych przestępstw i wykroczeń drogowych. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, mężczyźnie grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.

Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie wsiadali za kierownicę pojazdów po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu, a tym bardziej narkotyków, których posiadanie jest całkowicie zabronione!!! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!!!

Jednocześnie policjanci dziękują mężczyznom, którzy wykazując się obywatelską postawą zatrzymali nietrzeźwego kierowcę i nie pozwolili mu na dalszą jazdę samochodem.

Oficer prasowy KPP w Miliczu podinsp. Sławomir Waleński

 

 

Powiązane wiadomości