Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany przez policjantów kierowca nie miał prawa jazdy – za to miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i jechał niesprawnym samochodem

Data dodania: 11 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: powiat milicki

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez milickich policjantów kierowca osobowego Forda. Ponadto okazało się, że kierowca nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych, a samochód którym jechał był niesprawny technicznie. Teraz nieodpowiedzialnego kierowcę czekają konsekwencje prawne popełnionego przestępstwa i wykroczenia drogowego.

Kilka minut przed godziną 17 w środę 10 października w miejscowości Łazy Wielkie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Ford Mondeo zarejestrowanego w powiecie oleśnickim. Samochodem kierował 39-letni mieszkaniec gminy Cieszków. Kierowca był pod silnym działaniem alkoholu – badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi – okazał policjantom jedynie tymczasowe prawo jazdy uprawniające do nauki jazdy tylko na terenie Wielkiej Brytanii. W związku ze stwierdzonym przestępstwem drogowym policjanci zatrzymali ten dokument. Dodatkowo okazało się, że Ford był niesprawny technicznie – policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy dalszą nim jazdę.

Sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie kierowcę czekają konsekwencje prawne związane ze stwierdzonym przestępstwem i wykroczeniem drogowym. Ponownie przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.

Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu!!! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!!!

Oficer prasowy KPP w Miliczu podinsp. Sławomir Waleński

 

 

Powiązane wiadomości