Ta strona używa plików cookie!
close

Nietrzeźwi kierujący zatrzymani na terenie powiatu milickiego

Data dodania: 3 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: powiat milicki

Niestety ostatnie dni, począwszy od ubiegłej soboty, obfitowały w liczbę zatrzymań kierujących samochodami oraz rowerami, którzy wyruszyli w drogę pomimo tego, że znajdowali się w stanie nietrzeźwości, co wskazuje, że nie wszyscy kierują się rozsądkiem i za nic mają surowe sankcje wynikającymi z przepisów prawa, jak również zagrożenie, jakie powodują dla siebie i innych uczestników dróg.

  • 2.6 promila alkoholu w organizmie miał rowerzysta, który w w sobotę 30 czerwca o godzinie 17.10 został zatrzymany przez policjantów milickiego Ogniwa Ruchu Drogowego, kiedy to jechał drogą pomiędzy miejscowościami Słączno – Sulimierz. Policjanci uniemożliwili 33-letniemu mieszkańcowi gminy Cieszków dalszą jazdę, a za dopuszczenie się wykroczenia odpowie on przed sądem.
  • W niedzielę 1 lipca o godzinie 20.00 w Miliczu na ul. Mickiewicza do kontroli drogowej zatrzymany został samochód osobowy m-ki Opel Zafira. Jak się okazało kierujący pojazdem 50-letni mieszkaniec gminy Miliczu miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Mężcyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania, a sam pojazd został przekazany osobie wskazanej przez jego właściciela.
  • Również w niedzielę 1 lipca o godzinie 15.30 na drodze prowadzącej z Ostrowąsów do Latkowej policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę – 48-letniego mieszkańca gminy Milicz, który jechał rowerem mając w organizmie promil alkoholu. Również on odpowie przed sądem za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości.
  • W poniedziałek 2 lipca w ramach działań policyjnych „Trzeźwy poranek” policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego z Milicza zatrzymali w Czatkowicach na ul. Wierzchowickiej kierującego VW Golfem 32-letniego mieszkańca gm. Milicz. W wyniku przeprowadzonego badania stanu trzeźwości policjanci stwierdzili u niego 1.8 promila alkoholu w organizmie. Pojazd został przekazany osobie wskazanej przez właściciela, natomiast kierującemu natychmiast zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania. Mężczyznę za popełnienie przestępstwa czekają poważne konsekwencje w sądzie.
  • Tego samego dnia tj. w poniedziałek o godzinie 19.25 w Sułowie na ul. Żmigrodzkiej policjanci KPP w Miliczu  zatrzymali do kontroli drogowej 49-letniego mieszkańca gminy Milicz, który kierował samochodem osobowym m-ki Opel Insygnia w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Oprócz tego mężczyzna nie posiadał w chwili kontroli prawa jazdy. To jednak nie w żaden sposób nie uratuje go utraty uprawnień do kierowania.

asp. szt. Rafał Radny

KPP w Miliczu

Powiązane wiadomości