Ta strona używa plików cookie!
close

Kierował samochodem pomimo decyzji starosty milickiego o cofnięciu uprawnień do kierowania

Data dodania: 8 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: powiat milicki

Nawet do 2 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez policjantów mężczyźnie, który kierował samochodem pomimo tego, że miał cofnięte przez starostę powiatowego uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

W poniedziałek 8 października kilka minut przed godziną 7 rano miejscowości Brzezina Sułowska policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Fiat Siena. Samochodem kierował 26-letni mieszkaniec Milicza. Kierowca był trzeźwy, ale nie miał prawa jazdy, gdyż jak się okazało zostało mu ono cofnięte decyzją wydaną przez starostę powiatowego w Miliczu. W związku z tym policjanci uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę, przekazując pojazd osobie przez niego wskazanej. Po zakończeniu kontroli drogowej mężczyzna został zwolniony.

Postępowanie w tej sprawie jest w toku, a policjanci przypominają, że zgodnie z art. 180a kodeksu karnego prowadzenie pojazdu mechanicznego wbrew decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Oficer prasowy KPP w Miliczu podinsp. Sławomir Waleński 

 

 

Powiązane wiadomości